نصب آبگرمکن

نصب آبگرمکن ها دیواری، ایستاده ، برقی و گازی ،تاسیسات ایما ارائه دهنده خدمات آبگرمکن به صورت تخصصی و گسترده در سراسر تهران می باشد لطفا با نزدیکترین شعب ما تماس حاصل نمایید و برای بالا بردن سطح آگاهی خود مطالب سایت را مطالعه کنید .
کاور: آبگرمکن های گازی دیواری دارای رویه کاورمیباشند که معمولا از ورق آهن ساخته شده که روی آن را با لعاب پوشش میدهند<به خاطر اینکه در اثر رطوبت هوا زنگ نزند>.
پایه : پایه یا شاسی که اجزاء آبگرمکن بر روی آن نصب شده است .
مخزن آب: محفظه بین دو استوانه داخل هم را مخزن تشکیل میده، که از ورق گالوانیزه یا سیاه به ضخامت 3 تا 4میلی متر میباشد . در صورتی که مخزن از ورق سیاه ساخته شده باشدداخل آن را با لعاب پوشش میدهند تا مخزن در مقابل زنگ زدگی مقاوم باشد.
دود کش: تشکیل شده از استوانه ای که دو سر آزاد داخلی را دود کش مینامند که یک سر آن روی قسمت احتراق و سر دیگر به دود کش ساختمان به فضای آزاد منتهی میگردد وصل میشود.
اتاق احتراق: محفظه ای است که تشکیل شعله از مشعل <اجاق> و اتصالات دیگر تشکیل میشود

محل نصب و کنترل:بر روی کاور یک سوراخ و مقابل آن روی مخزن پوششی تعبیه شده که با لب ترموستات <که دمای آب راکنترل میکند> قرار گرفته است.
کاربراتور گازی : برای کنترل سوخت که باید از ترموستات یا اکستاد فرمان بگیرد و همچنین روشن بودن دائم شمعک دستگاه مورد نیاز است که به آن کار براتور گفته میشود. آب سرد در قسمت تهتانی آبگرمکن به لوله مار پیچ داخل آبگرمکن متصل میگردد. انتهای دیگر لوله مارپیچ به لوله آب گرم دستشویی ،حمام، آشپز خانه متصل است.آب سرد هنگام عبور ازز لوله مار پیچ مسی به کمک مشعلی که در زیر آن قرار دارد همان طور که در بالا شرح داده شد در بالای اتاقک احتراق که مشعل و لوله مار پیچ در آنجا قرار دارد، رادیاتور پره ای قرار گرفته که حرارت را جذب نموده و از اتلاف آن جلو گیری مینماید. بلا فاصله پس از ان که شیر آب گرم باز و آب جاری میشود جریان آب در لوله مار پیچ باعث شده که شمعک مشعل آن را روشن نمایدبا قطع جریان آب مشعل نیز خاموش میشود .قطع و وصل گاز مشعل در اثر قطع و وصل جریان آب به کمک شیر خودکاری انجام میگردد که به زیر آبگرمکن متصل میباشد. هر چه مقدار جریان آب کمتر باشد آب بیشتر گرم میشود ، چون به مدت زمان بیشتری برای عبورر از طول لوله مارپیچ نیاز میباشد . بنابر این مدت زمان بیشتری تحت تاثیر حرارت مشعل قرار میگیرد . ولی باید در نظر داشت کهکاهش بیش از حد جریان یا فشار آب ، باعث میشود که شیر خود کار عمل نموده و جریان گاز مشعل را قطع نماید . به همین منظور برای تنظیم مقدار گاز عبوری و سوخت بر روی شیر خودکار پیچهایی در نظر گرفنه شده است. آبگرمکن های گازی دیواری را باید در محلی نصب نمایند تا جریان هوا به مقدارکافی جهت ترکیب اکسیژن و گاز همچنین نشت احتمالی آن وجود داشته باشد. برای وصل لوله های سرد وگرم به لوله های اصلی از دو عدد مهره ماسور استفاده شده تاا اتصال آن به راحتی انجام پذیرد . لوله گاز مصرفی به وسیله شلنگ مخصوص یا از کپسول گاز و یا لوله کشی گاز به آبگرمکن متصل میگردد. در هنگامنصب آبگرمکن گازی و اتصال لوله ها آب سرد و گرم و گاز باید با در نظر گرفتن فشار آب و فشار گاز به کمک پیچ های تنظیم مشعل را برای آبدهی مناسب و حرارتی کافی تنظیم نمود .

شاید این نوشته ها هم برای شما کاربردی باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید