نصب شیرآلات در روشویی سرویس منزل مسکونی

نصب شیرآلات ، برای آگاهی از نوع سرویس دهی و هماهنگی با نزدیکترین شعب ما تماس حاصل نمایید وبرای بالا بردن آگاهی خود مطالب سایت را مطالعه نمایید.

بازدید رایگان
ضمانت نامه کتبی
قیمت منصفانه

نصب شیرآلات

انواع شیرها
1-شیرهای سوزنی:که اسم خود را از شکل دیسک و نشیمنگاه خودگرفته از لحاظ ساختمان و طرز کار جزو خانواده شیرهای کروی میباشد با این شیرها میتوان کنترل دقیق جریان را بخصوص در لوله های باریک وظریف برقرار کرد.
2-شیر کشویی:از این نوع شیر که جریان آب را به وسیله یک دیسک که به طور عمودی در مسیر جریان حرکت میکند کنترل مینماید در قسمتهایی که نیاز به قطع و وصل آب باشد استفاده میشود.
3-شیر گلویی:ساختمان داخلی این شیر طوری است که با چرخش فلکه شیر میتوان مجرای آب را تنگ یا گشاد نموده واز طریق افت فشار جریان آب را کم یا زیاد کرد ،برای تنظیم دبی و متعادل کردن سیستم استفاده میشود.
4-شیر زاویه ای:شبیه شیر گلویی است با این تفاوت که به جریان آب زاویه 90درجه داده آب را عمود بر مسیر جریان خارج میکند.شیر یکطرفه شیر تنظیم دبی رادیاتور نمونه ای از شیر زاویه ای است.
5-شیر یکطرفه:همانطور که از نامش پیداست،ساختمان آن طوری است که تنها در یک جهت آب را عبور میدهد ودر مواردی از آن استفاده میشود که بخواهیم از جریان معکوس آب در لوله جلوگیری نمائیم.
6-شیرهای مخلوط:همان شیرهایی هستند که دردستشویی ها ،حمام،توالت،آشپزخانه و…….موارد از آن استفاده میشود که برای مخلوط کردن آب و تنظیم آب سرد و گرم و شستشو بکار می روند.
7-شیر فشار شکن:برای تنظیم کننده فشار میباشد که بعد از کنتور از آن استفاده میشود. شیر های مورد مصرف(شیر ساده،مخلوط،پیسوار،فشاری)
شیر مخلوط:در انواع تک پایه، تو کاسه،دو پایه تو کاسه ،دیواری (دوش)،دوش استاپ ،شیرهای اهرمی،ظرفشویی اهرمی،شیر شناوری .

نصب شیرآلات

شیر های هوا گیری ،شیر های تخلیه شیرهای آتش نشانی که در موارد مختلف در سیستم لوله کشی آب مورد استفاده قرارمیگیرند.
ساختمان شیر :اغلب شیرها در ساختمان دارای اجزایی هستند که بین آنها مشترک است.
1-بدنه(bady)
2-دیسک (disc)که در شیرهای توپی و مخروطی همان توپ و یا استوانه مخروطی است.
3-نشیمنگاه(seat) محل نشستن دیسک و یا واسطه بدنه و دیسک است که اغلب از جنس نرمی ساخته میشود تا کار آب بندی را انجام دهد.
4-دسته و فلکه ،فلکه با دسته به دیسک وصل میشود،معمولا با چرخاندن فلکه شیر باز یا بسته میشود.
جنس مواد:بنابه کاربرد،مصالحی که در سختی شیر در کارهای ساختمانی شیر بکار برده میشود،مختلف است،در کارهای ساختمانی از شیرهای چدنی،برنزی،برنجی،گاهی استیل استفاده میشود شیرها را به وسیله دست یاعملکرد خودکار بازو بسته میشوند.

شاید این نوشته ها هم برای شما کاربردی باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید