نصب کنتور آب خانگی

تاسیسات ایما ارائه کننده خدمات و نصب کنتور آب خانگی به منظور تفکیک آب مصرفی میباشد برای آگاهی از نوع سرویس دهی با نزدیکترین شعب ما تماس حاصل نمایید.

بازدید رایگان
ضمانت نامه کتبی
قیمت منصفانه

اصول نصب کنتور های آب

کنتور آب یکی از وسایل اندازه گیری دقیق میباشد که باید در هنگام نصب مواردی که در دستور عمل کارخانه ی سازنده در کاتالوگ آن نوشته شده رعایت گردد.کنتور های مکانیکی بر خلاف استحکام ظاهری به دلیل اینکه در ساختمان داخلی آن از چرخ دنده های ظرفیتی که همواره میزان درگیری وتولرانس آن باید در حد در صد کارخانه سازنده باشد.

در هنگام نصب و راه اندازی دور از ضربات احتمالی که به آن حساس میباشند قرار گیرد.

بنا بر دلایل بالا،شرکتهای سازنده کنتور جهت محافظت و حمل و نقل صحیح بر روی جعبه بسته بندی کنتورها از علامت،شکستنی استفاده مینمایند.

کنتور باید در محل نصب به نحوی قرار گیرد که از وارد شدن هر نوع ضربه به آن در امان باشد .

اکثر کنتور هایی که به کار خانه سازنده مرجوع میشود در اثر نصب نادرست میباشد که ناشی از این موضوع میباشد که نصب به صورت صحیح انجام نشده است.

اکثرموارد از ضربات وارده و یا اثار مصالح ساختمانی به جا مانده بر روی برخی از کنتورها بیانگر تایید این موضوع است که بهره برداری و عدم توجه به حساسیت کنتور میباشد.

در هنگام نصب کنتور جدید باید از ورود ذرات خارجی به داخل محفظه کنتور(نظیر گل و لای، ذرات به جا مانده از محل حدیده کردن لوله و غیره)به داخل کنتور جلوگیری و دقت کافی به عمل آید.

به همین منظور باید قبل از نصب کنتور به وسیله آب تمیز مسیر لوله شستشو داده شود که عبور آب تمیز از بروز برخی از خرابی ها جلوگیری مینماید.

در هنگام نصب محل کنتور در خط لوله میباستی به گونه ای باشد که از ورود هوا به داخل کنتور جلوگیبری به عمل آید .

در صورتی که جلوگیری از ورود هوا به داخل کنتور امکان پذیر نباشد هنگام نصب بایید با استفاده و مونتاژ شیر اتوماتیک نخلیه هوا قبل از کنتور نصب شود.

بعد از نصب کنتور های نو،هواگیری و پر نمودن خط لوله و کنتور توسط آب باید به آرامی و با جریان آهسته شیر پذیرد.

باید دقت شود تا پس از نصب شیر آب یکباره باز نشود چون فشار بیش از حد آب موجب آن خواهد شد که به مکانیزم داخلی کنتور ضربه وارد شود.

رعایت موارد ایمنی در نصب و نگهداری کنتورهای خانگی
باتوجه به مشخصات آب و شبکه مورد نظر (اعم از حد اقل دبی عبوری،حد اکثر فشار کاری،سختی در صد آب (املاح)،و ذرات معلق و ماکزیمم درجه آب)بخش عمده از مشکلات کنتور مربوط به عدمتوجه در هنگام نصب اتفاق می افتد،بنابر این باید در نگهداری و بهره برداری صحیح از کنتور در هنگام نصب و پس از آن رعایت مورد فوق انجام گیرد.
رعایت موارد ایمنی
– قبل از نصب کنتور باید از سالم بودن پلمپ،وجود فقیلتر و عدم ذرات خارجی در محل اتصال لوله های ورودی و خروجی کنتور اطمینان حاصل شود .
– توصیه میگردد قبل از نصب مقدار زیادی آب از لوله خارج گردد،تا در صورتی که ذرات گل ولای و فلزات ناشی از لوله کشی در محل نصب کنتور وجود داشته باشد از لوله ها خارج گردد.
– محل نصب کنتور باید به شکلی انتخاب شده باشد که اولا کنتور از یخ زدگی مصون مانده ثانیا درحد امکان از خالی شدن کنتور از آب جلوگیری به عمل آید .ثالثا تا حد ممکن مانع از فشار های ضربه قوچ شود.
– کنتورهای سرعتی باید به صورت افقی نصب گردد. به طوری که صفحه شمارنده روبه بالا قرار گرفته باشد.
– هر گونه انحراف کنتور از حالت افقی در هنگام نصب باعث کاهش دقت کاری این وسیله اندازه گیری میشود.(نصب کنتور های حجمی از این قاعده مستثنی میباشد.)
– به منظور جلوگیری از برگشت آب خروجی بخصوص ورود آب گرم ،به داخل کنتور،نصب شیر یکطرفه بعد از کنتور ضروری است.
– پس از نصب کنتور و به منظور تخلیه کامل هوای داخل کنتور باید آب رابه تدریج باز نمود تا از کنتور به آرامی رد شود.
– در صورت رعایت نکات گفته شده در بالا متوسط عمر مفید کنتور حدود پنج سال می باشد به همین دلیل لازم است پس از زمان مربوطه کنتور که در کاتالوگ نوشته شده مجددا تعویض گردد.

شاید این نوشته ها هم برای شما کاربردی باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید